Ted talks
K čemu je Vám znalost svého biologického stresového profilu?
Cílem je mít data, ty si dát do informačních souvislostí a ty následně kultivovat do vhledu sebepoznání svého vnitřního já.
Carly Fiorina - bývalý výkonný CEO Hewlett-Packard Corp.
Co můžeme změřit, můžeme ovládat.
Peter Drucker - americký guru managementu
Proč mentální trénink??
Peak Performance
#usa #olympicteam #biofeedback #BFE #peakperformance #mentaltraining #psychophysiology #olympiclevel #drthornton #iknowwhatyoudidlastsummer
Inspirace mentální trénink Chelsea FC
Máme se co učit u nás doma
BIOHACKING - jaké oblasti kultivujeme
Vaše verze JÁ 2.0 se o dost zlepšila, ale zajímá Vás jít více do hloubky a udělat změny na trvalo.
Verze 3.0 je Evidence-Based Approach neboli jenom postupy založené na důkazech.
PS: používáme kritické myšlení a hlavně zdravý selský rozum prosím pěkně.
Personalizované zdraví je jinými slovy biohacking!
Zdravý je nový bohatý
Nejenom trend pro geeky, ale i směr zdravotnictví pro uvědomělé směřuje k individuálnímu selfcheckingu a budoucnost bude hodně o spolupráci pacienta a lékaře. Prevence je velké téma pro naši snahu v Mindthebody pracovat v souvislostech naší mysli a fyzického těla
Na akci CES2016 Las Vegas leden 2016 (48 let historie,)byl letos velký prostor věnován aktivnímu přístupu ke zdraví. Na veletrhu byly rozděleny výrobci v sekci - Healthy is new wealthy do dvou směrů: fitness monitoring a mental condition. Výrobky byly buď wereables nebo aplikace složící buď k informaci skutečného stavu nebo motivaci měnit svůj život k efektivitě. Mimo jiné velké téma byla virtuální realita použitelná v oblasti zdravotnictví, ale to až na jindy.
Doporučuji shlédnout video:
Priorita roku 2016 optimalizace vitality a mentálního zdraví
324 britských dvojčat porovnáván vliv fyzické aktivity na kognitivní schopnosti mozku. Prokázání fyzické aktivity na blahodárný vliv na naše mentální zdraví. Jaké cvičení, ale zařadit? Zeptejte se mě.
http://www.prevention.com/health/leg-strength-and-brain-health
Strava
Protože jídlo, které během svého života jíme, má významný vliv na naše zdraví, musíme věnovat pozornost celé oblasti toho, co svému tělu podáváme, a to rozumným, nepanikařícím a nefanatickým způsobem, pokud to již neděláme. Na rčení „Jste to, co jíte,“ je víc, než trochu pravdy. K tomu, co kupujeme a podáváme svému tělu, zkrátka musíme přinést určitou míru všímavosti, abychom zvládali a zmírňovali možná nebezpečí hrozící našemu zdraví během života, a obzvlášť ve výjimečně zranitelných obdobích života, jako je těhotenství, období kojení, dětství a adolescence.
Jon Kabat-Zinn, Život samá pohroma (již brzy vyjde u Melvila)